Po - Pá: 8 - 21 hod.

So: 9 - 14 hod.

Ne: 14 - 20 hod.

kalendář
» «
Leden
po út st čt so ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

JÓGA

HATHA JÓGA

Jóga je cesta fyzické a psychické kontroly, harmonie opačných sil. Mezi Mezi fyzické účinky jógy patří větší síla, ohebnost a výdrž. Toto cvičení zaměstnává všechny svaly těla. Nepřetěžuje žádnou svalovou skupinu. Posilujeme vyrovnanost, postavu, hbitost a šarm. Čistí a udržuje vnitřní trakt, povzbuzuje procesy v těle. Klade důraz na techniky dechu. Takové dýchání zjasnuje a zklidňuje mysl,která je tudíž schopná lepší koncentrace.Jóga pomáhá zmírnit pocit úzkosti, emociálního napětí a prudkých změn nálad.

 

TĚHOTENSKÁ JÓGA

jde o cvičení pro nastávající maminky, které má mnoho prospěšných účinků. Přináší uvolnění, protažení i posílení svalstva,zvyšuje energii, pomáhá zvládat stres, snižuje bolest zad, zmírňuje otoky nohou. Připravuje ženu na porod díky dechové průpravě.Také pomáhá rychlému návratu k pěkné, štíhlé a zpevněné postavě po porodu.Budete mít čas,věnovat se sobě a propojit se více a hlouběji s vaším miminkem. Jóga pro těhotné umí doslova rozproudit krev v žilách. Základem pro tento druh jógy stejně jako i pro klasickou jógu kvalitní dýchání, které musí probíhat v harmonické podobě. V průběhu těhotenství je velmi důležité i dýchání samotného plodu, který prakticky dýchá přes plíce těhotné matky. Jógový dech umí skvěle pomoci při zvýšení objemu samotných plic. Díky tomuto se následně zlepšuje oběhový systém a také systém nervový. Nastávající maminky jsou takto uvolněnější a cítí se fyzicky mnohem příjemněji, než je tomu při absenci cvičení jako takového. Pokud jste nyní těhotná a nikdy jste jógu pravidelně necvičila, doporučujeme začít s gravidjógou po skončení prvního trimestru. Probíhá-li těhotenství v pořádku, je potom možné cvičit až do porodu.

 

JÓGA PRO DĚTI

Oslovuje tělo i duši, působí v komplexním smyslu na dítě i jeho okolí - přináší s sebou mnohem více než jenom zábavu, pomáhá dětem stát se ohebnější a silnější, ulehčí jim udržet pozornost ve škole. Jóga je dokonalou doplňkovou aktivitou pro děti věnující se dynamickému, kolektivnímu i individuálnímu závodnímu sportu - fotbalu, golfu, atletice, hokeji, tenisu nebo třeba volejbalu - u všech zmíněných je potřeba pevné a zároveň obratné tělo, stejně jako umění koncentrace mysli. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Učí děti odpočívat, rozvíjí jejich fantazii, radost ze života a sebevědomí, nenásilnou formou je vybízí přemýšlet o sobě samém a svém okolí. Napomáhá dětem lépe zvládat stresové situace. Dětskou jógu vyučujeme pro věkovou kategorii od 4 let. Tyto hodiny probíhají bud skupinově ve školce,škole nebo ve cvičebním studiu a nebo přímo u vás doma.Takže je možné jak skupinové lekce, tak soukromé. Jóga pro děti od 2měsíců do 2let je vyučována samozřejmě dítě a rodič.

 

JÓGA PRO MAMINKY S DĚTMI

Vdobě, kdy děti objevují první pohyby, hrají rodiče velmi důležitou roli. Fyzický kontakt blízkého člověka podporuje důvěru a pomáhá dítěti při startu na cestě životem. Může také dětem pomoci zklidnit nervový systém a posiluje jeho obranyschopnost. Cvičení jógy pomáhá miminkům při jejich růstu a vývoji. Miminka, která mají příležitost pohybu v co nejranějším věku, mají větší sebevědomí a jsou šikovnější v době, kdy se učí sedět, lézt a chodit. Jóga pro maminky s miminky upevňuje vzájemnou vazbu a pomáhá maminkám aktivně se podílet na neuromuskulárním vývoji dítěte.Pro toto cvičení nejsou nutné zkušenosti se cvičením jednotlivých asan (póz). Část lekce je zaměřena pouze na maminky - během této části se cvičí pózy zlepšující tělesnou kondici po těhotenství a porodu. Další část je zaměřena na miminka a poté probíhá cvičení společné. Závěrečných 15 minut je věnováno relaxaci. Toto cvičení je vhodné pro miminka od 2 měsíců do 2 let.Cvičení má ještě jeden přínos - pomáhá maminkám najít nové známé, které procházejí podobným životním obdobím. Lekce jógy učí maminky soustředit se, relaxovat a radovat se ze vzájemného pohybu s jejich dětmi.

 

 

 

KUNDALINÍ JÓGA

 

Je rychlá, účinná a vysoce efektivní v rychlosti rozvoje našeho vnímání a rozšíření vědomí. Stanete se:

  • vnímavější
  • citlivější
  • intuitivnější
  • zdravější
  • uvolněnější a veselejší.

Budete si uvědomovat sami sebe a svůj život, najdete vnitřní klid a harmonii. Můžete efektivně zlepšit své zdraví:

  • vybudujete si silný imunitní a nervový systém
  • funkční žlázy
  • dobrý krevní oběh
  • vylepšíte svoji pružnost a ohebnost
  • zlepšíte svoji odolnost proti stresu.

© 2012 Ladies fitness Liberec | Příhlásit se