Po - Pá: 8 - 21 hod.

So: 9 - 14 hod.

Ne: 14 - 20 hod.

kalendář
» «
Červenec
po út st čt so ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

PORT DE BRAS

Port de Bras

Jedná se o skupinové cvičení, které je cvičení pro každého (budete tančit pomalu, přirozeně a ladně, a budete mít své tělo dokonale pod kontrolou). Port de Bras je originální cvičební aerobní program typu Body & Mind - spojení těla a mysli (do stejné skupiny řadíme jógu, Pilates, tai-chi), který vznikl spojením prvků moderního tance a baletu s principy posturálního a balančního tréninku.  Port de Bras vytvořili v Rusku roce 2006 ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitness trenér Julio Dieguez Papi

I přesto, že je Port de Bras tanec, nejedná se o žádné ztřeštěné rychlé vybití, netančí se na rychlou hudbu jako při zumbě, ani tu nejde o sexy vrtění, které najdeme u mamby. Takové rychlé tance se snaží dohnat hudbu, podle cvičitelů se tak zatěžují kyčle a kotníky. U Port de Bras jde o přirozený pohyb, kde se musí dodržovat správné držení těla. Paže jsou napnuté, kombinují se pohyby rukou a nohou, celé tělo stojí rovně a cvičenec má každý svůj pohyb pod kontrolou. Připravte se, že se při Port de Bras pořádně zapotíte!

Port de Bras je vhodné pro všechny, kdo chtějí procvičit správné držení těla a posílit záda. Správný postoj je základ všech cviků Port de Bras. Při posilování se klade důraz zejména na břicho, což je pro správné držení těla ideální. Plynulá sestava cviků harmonicky posiluje a protahuje svaly celého těla, mobilizuje páteř a zlepšuje pohyblivost kloubů. Velký důraz se klade na správné postavení a zapojení hlubokých svalů centra těla. Výsledkem je přirozeně ladný a zdravý pohyb.

Přesto, že dá Port de Bras zabrat, může začít s tréninky i úplný začátečník, nesportovec bez jakékoli taneční zkušenosti Bude bavit ty, kteří se chtějí při cvičení na své tělo soustředit a podpořit tak svůj duchovní rozvoj. Ocení ho také lidé s bolestmi zad, svalovými disbalancemi, ale také těhotné ženy.

Port de Bras posiluje svaly, které drží tělo ve správné a zdravé pozici. Naučí vás, jak se narovnat a nehrbit. Postupem času si na toto držení svaly tolik zvyknout, že budete automaticky stát vzpřímeně.

Port de Bras Vám :

  • Posílí všechny svalové skupin, především zádového svalstva – přinese uvolnění a mobilizování páteře i kloubních spojení
  • Zpevní a posílí svalstvo trupu
  • Zlepší koordinaci a zvětší flexibilitu
  • Dá ladnější chůzi i ostatní každodenní pohyby
  • Uvolní tělo i mysl
  • Pomůže při redukci hmotnosti

Ze začátku vám možná cvičení bude připadat, jakože se u toho ani nedá zapotit, ale věřte, že je tomu naopak. Po první lekci vás asi budou hodně bolet ruce, protože většina cviků, lépe řečeno figur, je provázeno ladnými pohyby rukou.

Port de Bras je i skvělá relaxace. K cvičení vždy hraje klidná hudba, která vás celkově uvolní.

Dejte Port de Bras či fit baletu šanci a uvidíte, že vás minimálně zaujme. Rozhodně se nebojte zkusit tuto novou fitness formu, i když nemáte s tancem žádné zkušenosti, cvičení je vždy postaveno tak, aby ho zvládl každý. Kdo nic nezkusí, nic neztratí. V tomto případě neztratí ani přebytečná kila.

Při Port de Bras nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Stačí pohodlné oblečení – volnější, klidně i triko s dlouhým rukávem pro ladnější pohyb paží. Cvičí se naboso, v ponožkách nebo baletních piškotech. Oceníte také láhev vody a ručník.

© 2012 Ladies fitness Liberec | Příhlásit se